Jesteś tutaj: Klient indywidualny > Aktualności > Informacja w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii Europejskiej

Informacja w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii Europejskiej


Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z art. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii Abonenci Novum S.A. (korzystający z usługi t-novum mobile) od dnia 1 lipca 2014 r. będą mieli możliwość wyboru usług roamingu międzynarodowego (w tym połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz transmisji danych) świadczonych przez alternatywnych dostawców usług roamingu międzynarodowego. W tym zakresie Novum S.A. wyjaśnia, iż:

I. Alternatywny dostawca usług roamingu międzynarodowego („Dostawca”) to inny niż Novum S.A. dostawca usług roamingu międzynarodowego na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z którym Novum S.A. zawarła umowę na odsprzedaż usług roamingu międzynarodowego.

II. Abonent może nieodpłatnie i w dowolnym momencie obowiązywania umowy o świadczenie usług t-novum mobile wybrać Dostawcę oraz korzystać ze świadczonych przez niego usług.

III. W celu zmiany dostawcy usług roamingu międzynarodowego należy zwrócić się bezpośrednio do takiego dostawcy. Novum S.A. zamieści informację o dostawcach, z którymi zawrze umowę na stronie www.t-novum. pl.  IV. Bez uszczerbku dla uprawnienia wyboru dostawcy usług roamingu międzynarodowego Abonent może również dokonywać zmiany pomiędzy poszczególnymi dostawcami w toku obowiązywania umowy o świadczenie usług t-novum mobile.

IV. Novum S.A. dokonuje zmiany na innego dostawcę w terminie 1 dnia roboczego od daty wpływu wniosku (dzień wpływu wniosku nie jest uwzględniany do obliczenia terminu), o ile Abonent zawarł stosowną umowę z innym dostawcą. Novum S.A. nie będzie pobierać opłat z tytułu rozpatrywania wniosków.

V. Przeniesienie numeru z Novum S.A. do innego dostawcy usług może spowodować brak możliwości świadczenia usług roamingu międzynarodowego przez dostawcę.

VII. Szczegółowe informacje odnośnie realizacji uprawnień, o których mowa w niniejszym piśmie zostaną opublikowane na stronie internetowej www.t-novum.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Novum S.A. ul. Przemysłowa 1, 07-411 Rzekuń w terminie do dnia 1 lipca 2014 r.

VIII. Od 1 lipca 2014 r. Abonent będzie miał możliwość korzystania z transmisji danych w roamingu międzynarodowym na terenie EOG oferowanej przez lokalnego operatora, świadczącego usługi w danym kraju, zgodnie z ofertą tego operatora.

Aktualności

Nowa siedziba Biura Zarządu NOVUM S.A.
Szanowni Państwo, Novum S.A. informuje, że z dniem 01.12.2018 nastąpi zmiana siedziby Biura Zarządu spółki. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku problemów ze skontaktowaniem się z biurem w okresie przejściowym. Nowy adres siedziby to: ul. Tadeusza... Czytaj dalej

Aktualności

Ważna Informacja!
AKTUALIZACJA Od dzisiaj tj. 06.02. wszystkie Nasze numery infolinii w tym 801 048 048 działają już normalnie. Przepraszamy za powstałe niedogodności. ---------------------------- W związku z awarią sieci T-mobile, nie działają Nasze numery infol... Czytaj dalej

Aktualności

Zmiany stawek w roamingu od 1 stycznia 2019 r.
Novum S.A. informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. następuje zmiana stawek za korzystanie z usług telekomunikacyjnych w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii (dalej „Terytorium UE”) na zasadach ... Czytaj dalej

Aktualności

INFORMACJA DLA ABONENTÓW USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH
Szanowni Państwo, Novum S.A. informuje, że z dniem 12 grudnia 2018 r. wchodzą w życie zmiany dotyczące Abonentów posiadających umowy zawarte zgodnie z: • Regulaminem świadczenia Usług t-novum oraz t-novum hendy • Regulaminem świadczenia Usług TeleNOVUM... Czytaj dalej