Jesteś tutaj: Klient indywidualny > Zasady i procedury zmiany sprzedawcy energii w Novum S.A.

Zasady i procedury zmiany sprzedawcy energii w Novum S.A.


Od 1997 roku  ustawa o prawie energetycznym gwarantuje  każdemu odbiorcy  możliwość zmiany  działającego w jego okolicy dystrybutora energii oraz podpisanie umowy z dowolnie wybranym sprzedawcą energii elektrycznej, który przedstawi mu najbardziej korzystną ofertę. Prawo Klienta do wyboru Sprzedawcy oraz procesy związane ze zmianą są regulowane poprzez ustawę Prawo Energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997r. (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia wykonawcze oraz zapisy w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD). 11 marca 2010 roku weszła nowelizacja ustawy regulująca uprawnienie odbiorcy do rozwiązania umowy sprzedaży energii elektrycznej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Procedura zmiany dostawcy prądu w Novum jest łatwa i ograniczona jedynie do kilku formalności, natomiast korzyści wynikające z takiej zmiany są duże. Sprawdźcie atrakcyjne cenowo taryfy.

Pierwszym krokiem w kierunku zmiany dystrybutora prądu powinno być zapoznanie się z ofertą różnych dostawców i porównanie ich z dotychczasową stawką. W Novum S.A. oferujemy niższe stawki oraz niższy koszt opłat stałych w porównaniu do rynkowych cen.  W ramach naszych taryf mażecie wybrać pakiety kwh w promocyjnych stawkach.  Oferta jest unikalną propozycją na polskim rynku i pozwala kontrolować budżet domowy w oparciu  o dotychczasowe zużycie energii. Jeżeli w danym okresie rozliczeniowym nastąpi przekroczenie zużycia kwh zakładanych w pakiecie, cena w taryfie nie będzie wyższa od średniej ceny rynkowej.

Gdy już postanowiliście zmienić dostawcę cała procedura trwa około 30 dni.  Od dawna działamy na rynku i wiemy, jak bardzo cenny jest Wasz czas. Dlatego naszych Klientów przeprowadzamy przez całą zmianę bez potrzeby wychodzenia z domu oraz wymagamy minimum formalności.

Wszystko, co musicie zrobić, to zadzwonić na numer infolinii 801 048 048, a nasz Konsultant pomoże dobrać ofertę, która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb wskazanego gospodarstwa domowego. W przypadku wyrażenia zainteresowania otrzymają Państwo pocztą ofertę wraz z niezbędnymi dokumentami. Dla Państwa wygody formalności ograniczamy do minimum, nie trzeba umawiać się na spotkania z przedstawicielami handlowymi. Umowa może zostać zawarta przez telefon.

Wystarczy w ciągu 30 dni od zawarcia umowy odesłać do nas podpisane pełnomocnictwo. Wszystko odbędzie się bez dodatkowych kosztów. Wraz z ofertą wyślemy zaadresowaną kopertę, którą należy odesłać z przesłanymi dokumentami (o których szczegółówo opowie nasz Konsultant w rozmowie telefonicznej). W następnym etapie działamy na podstawie udzielonego pełnomocnictwa: wypowiadamy umowę kompleksową u obecnego operatora i zawieramy nową umowę dystrybucyjną. Do zakończenia tych procesów ostatnim krokiem będzie odczyt licznika i końcowe rozliczenie z poprzednim Sprzedawcą.

W celu zapewnienia ciągłości sprzedaży zmiana jest dokonywana z uwzględnieniem zasad i okresów rozwiązywania umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej przez Klienta.  Efektem wyboru zmiany Sprzedawcy będzie powstanie dla Klienta dwóch różnych umów:

  • z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – umowy o świadczenie usług dystrybucji (oznaczanej
    jako OSD – URD Odbiorca),
  • ze Sprzedawcą – umowy sprzedaży energii elektrycznej.

Dla Państwa wygody, Firma Novum nieustannie pilnuje ceny i oferty innych operatorów, dlatego nasze pakiety uważane są za najbardziej dostosowane do zużycia wśród rynku energetycznego w Polsce. Wystarczy do nas zadzwonić, a my z przyjemnością udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

 

Aktualności Nowa siedziba Biura Zarządu NOVUM S.A.
Szanowni Państwo, Novum S.A. informuje, że z dniem 01.12.2018 nastąpi zmiana siedziby Biura Zarządu spółki. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku problemów ze skontaktowaniem się z biurem w okresie przejściowym. Nowy adres siedziby to: ul. Tadeusza... Czytaj dalej
Aktualności Informacja o podziale spółki NOVUM S.A.
Szanowni Państwo Poniżej przekazujemy informację dotyczącą zmian w Spółce Novum S.A. Prosimy o zapoznanie się z treścią dokumentu. Informacja o podziale spółki W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem... Czytaj dalej
Aktualności Informacja o strukturze paliw zużywanych do wytwarzania energii elektrycznej sprzedawanej przez Novum SA w latach 2013-2018
Przedstawiamy Państwu informację o strukturze paliw zużywanych do wytwarzania energii elektrycznej sprzedawanej przez Novum SA w 2013-2018 r. Szczegóły w linkach poniżej: Informacja o strukturze paliw zużywanych do wytwarzania energii elektrycznej s... Czytaj dalej
Aktualności Zmiana taryfy na paliwo gazowe
Informujemy, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy na paliwo gazowe. Zmieniona taryfa będzie obowiązywać od 1 grudnia 2018r. Treść decyzji Prezesa URE Czytaj dalej