Jesteś tutaj: Klient indywidualny > Zasady i procedury zmiany sprzedawcy energii w Novum S.A.

Zasady i procedury zmiany sprzedawcy energii w Novum S.A.


Od 1997 roku  ustawa o prawie energetycznym gwarantuje  każdemu odbiorcy  możliwość zmiany  działającego w jego okolicy dystrybutora energii oraz podpisanie umowy z dowolnie wybranym sprzedawcą energii elektrycznej, który przedstawi mu najbardziej korzystną ofertę. Prawo Klienta do wyboru Sprzedawcy oraz procesy związane ze zmianą są regulowane poprzez ustawę Prawo Energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997r. (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia wykonawcze oraz zapisy w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD). 11 marca 2010 roku weszła nowelizacja ustawy regulująca uprawnienie odbiorcy do rozwiązania umowy sprzedaży energii elektrycznej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Procedura zmiany dostawcy prądu w Novum jest łatwa i ograniczona jedynie do kilku formalności, natomiast korzyści wynikające z takiej zmiany są duże. Sprawdźcie atrakcyjne cenowo taryfy.

Pierwszym krokiem w kierunku zmiany dystrybutora prądu powinno być zapoznanie się z ofertą różnych dostawców i porównanie ich z dotychczasową stawką. W Novum S.A. oferujemy niższe stawki oraz niższy koszt opłat stałych w porównaniu do rynkowych cen.  W ramach naszych taryf mażecie wybrać pakiety kwh w promocyjnych stawkach.  Oferta jest unikalną propozycją na polskim rynku i pozwala kontrolować budżet domowy w oparciu  o dotychczasowe zużycie energii. Jeżeli w danym okresie rozliczeniowym nastąpi przekroczenie zużycia kwh zakładanych w pakiecie, cena w taryfie nie będzie wyższa od średniej ceny rynkowej.

Gdy już postanowiliście zmienić dostawcę cała procedura trwa około 30 dni.  Od dawna działamy na rynku i wiemy, jak bardzo cenny jest Wasz czas. Dlatego naszych Klientów przeprowadzamy przez całą zmianę bez potrzeby wychodzenia z domu oraz wymagamy minimum formalności.

Wszystko, co musicie zrobić, to zadzwonić na numer infolinii 801 048 048, a nasz Konsultant pomoże dobrać ofertę, która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb wskazanego gospodarstwa domowego. W przypadku wyrażenia zainteresowania otrzymają Państwo pocztą ofertę wraz z niezbędnymi dokumentami. Dla Państwa wygody formalności ograniczamy do minimum, nie trzeba umawiać się na spotkania z przedstawicielami handlowymi. Umowa może zostać zawarta przez telefon.

Wystarczy w ciągu 30 dni od zawarcia umowy odesłać do nas podpisane pełnomocnictwo. Wszystko odbędzie się bez dodatkowych kosztów. Wraz z ofertą wyślemy zaadresowaną kopertę, którą należy odesłać z przesłanymi dokumentami (o których szczegółówo opowie nasz Konsultant w rozmowie telefonicznej). W następnym etapie działamy na podstawie udzielonego pełnomocnictwa: wypowiadamy umowę kompleksową u obecnego operatora i zawieramy nową umowę dystrybucyjną. Do zakończenia tych procesów ostatnim krokiem będzie odczyt licznika i końcowe rozliczenie z poprzednim Sprzedawcą.

W celu zapewnienia ciągłości sprzedaży zmiana jest dokonywana z uwzględnieniem zasad i okresów rozwiązywania umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej przez Klienta.  Efektem wyboru zmiany Sprzedawcy będzie powstanie dla Klienta dwóch różnych umów:

  • z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – umowy o świadczenie usług dystrybucji (oznaczanej
    jako OSD – URD Odbiorca),
  • ze Sprzedawcą – umowy sprzedaży energii elektrycznej.

Dla Państwa wygody, Firma Novum nieustannie pilnuje ceny i oferty innych operatorów, dlatego nasze pakiety uważane są za najbardziej dostosowane do zużycia wśród rynku energetycznego w Polsce. Wystarczy do nas zadzwonić, a my z przyjemnością udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

 

Aktualności Informacja dla Odbiorców energii elektrycznej w zakresie lim...
Szanowni Państwo, Odbiorcy energii elektrycznej dla domu, Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochroni... Czytaj dalej
Aktualności Informacja o zmianach Taryfy dla usług dystrybucji paliw gaz...
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 sierpnia 2022r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę Taryfy Nr 10 dla usług ... Czytaj dalej
Aktualności Zmiana Cennika Taryfy Fioletowe kWh dla Odbiorców indywidual...
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianami w prawie, które wchodzą w życie z dniem 31 lipca 2022 r., zmienia się Cennik Taryfy... Czytaj dalej
Aktualności Zatwierdzenie nowej taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym w...
Szanowni Państwo, W związku z decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 15 lipca 2022r. wydaną na wniosek Novum S.A. o zatwierdzenie „Tary... Czytaj dalej